Blog

Czym jest Kei Car i dlaczego warto go mieć?

Kei Cars to popularna klasa japońskich samochodów w Japonii. Europa, w tym Polska zachwyciła się nimi, z powodu licznych zalet. Możemy mieć tanie, małe auto, jeśli tylko chcemy. Eksploatacja tego pojazdu wbrew pozorom nie jest kosztowna.

Czytaj dalej

Co wchodzi w skład kosztów importu samochodu z Japonii?

Coraz więcej osób zastanawia się, czy warto sprowadzać auta z Japonii. W dzisiejszych czasach odległość już nie stanowi dużego problemu. Jeśli zdecydujemy się na sprowadzenie wymarzonego pojazdu z Japonii, to z jakimi kosztami musimy się liczyć? Jakie formalności są przy tym wymagane? Dowiedz się więcej, czytając ten artykuł!

Czytaj dalej

Podstawowe różnice między autami japońskimi a europejskimi

Konkurencja między Azją a Europą dotyczy różnych dziedzin. Jedną z nich jest niewątpliwie motoryzacja. Zarówno europejskie, jak i azjatyckie firmy produkują świetne, sprawne i solidne samochody. Kraje Europy, w których wytwarzanie samochodów stoi na naprawdę wysokim poziomie, to między innymi Niemcy oraz Włochy. Chyba każdy zna takie marki jak Volkswagen czy Fiat. Z kolei w Azji prym wiodą Koreańczycy i Japończycy.

Czytaj dalej

Jakie samochody miejskie królują na japońskich drogach?

Rynek motoryzacyjny w Japonii różni się od tego, co znamy z krajów europejskich. Przede wszystkim należy dostrzec wyraźne różnice stylistyczne. Często auta poddawane są zmianom w tym zakresie, które niekoniecznie wizualnie będą nam odpowiadać. Jednak popularne są tam również podobne modele, jak u nas. Mimo wszystko królują bardzo kanciaste i nietypowe nadwozia.

Czytaj dalej

Zasady zakupu auta z Japonii – co warto wiedzieć?

Ilość aut sprowadzanych z Japonii znacząco wzrosła w ostatnim czasie. Czy istotnie są to dobre okazje i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę decydując się na importowany z kraju kwitnącej wiśni samochód? Czy warto zająć się tym samodzielnie, a może postawić na pośrednika? Czy użytkowanie takiego auta będzie się w jakikolwiek sposób różnić od tych znanych nam w Europie? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się kupić auto z Japonii.

Czytaj dalej

Czemu Toyota cieszy się w Polsce taką popularnością?

Od wielu lat widać jak stale wzrasta popularność Toyoty na polskim rynku. Co istotne najchętniej wybierane są modele hybrydowe. Rankingi pokazują, że auta tej marki są bardzo chętnie wybierane przez konsumentów, a ich sprzedaż stale rośnie. Czy jednak wiemy, z czego wynika takie rosnące zainteresowanie? Dlaczego klienci chcą jeździć właśnie Toyotami i czemu sprawdzają się one na polskim rynku?

Czytaj dalej