5 powodów, dla których warto importować auta z Japonii

wyświetlacz w samochodzie

Import aut z Japonii cieszy się rosnącą popularnością. Rośnie ilość takich ofert w sieci i na portalach aukcyjnych, jednak coraz częściej spotkamy takie samochody na placach handlowców, którzy zajmują się importem. Czy takie auta są godne naszej uwagi i czy powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę? Dlaczego warto importować samochód z Japonii?

Najważniejsze zalety importowanych z Japonii aut

Odległość może wydawać się ogromna, jednak mimo wszystko auta sprowadzane z Japonii wyróżniają się wieloma zaletami. Dowiedz się więc dlaczego warto decydować się na takie właśnie modele.

  1. Modele premium posiadają kierownicę po lewej stronie – jest to efekt chęci podkreślenia swojego statusu przez bogatych Japończyków. My natomiast kupujemy samochody, jakich potrzebujemy.
  2. Bogate wyposażenie – można śmiało powiedzieć, że mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni są gadżeciarzami, w związku z czym w wyposażeniu kupowanych aut znajdziemy wiele rozwiązań zarówno oferowanych w produkcji seryjnej, jak i montowanych dodatkowo.
  3. Niski przebieg – dotyczy to szczególnie aut premium, w którym montowane są kierownice po lewej stronie. Są one przejawem luksusu, jednak nie prowadzi się ich w tamtych warunkach wygodnie.
  4. Dokładny opis na aukcjach – wszystkie aukcje dotyczące pojazdów z Japonii są bardzo dokładnie opisane, dzięki czemu przed podjęciem decyzji możemy dowiedzieć się wszystkiego, co nas interesuje na temat pojazdu.
  5. Ciekawe i niespotykane na polskich i europejskich drogach modele – jeśli chcemy się wyróżnić możemy poszukać auta produkowanego typowo na rynek japoński. Będzie on różnił się stylistyką od tego, co znamy z europy, jednak z pewnością pomoże nam się skutecznie wyróżnić. 

Czy warto więc importować auta z Japonii?

Jak wskazują specjaliści będzie to szczególnie opłacalne jeśli poszukujemy aut premium oraz modeli kolekcjonerskich, czy też klasyków w dobrze zachowanym stanie. Można spotkać tam prawdziwe perełki, w związku z tym warto rozważyć właśnie tej rynek motoryzacyjny jeśli poszukujemy ciekawego auta.

Wróć do bloga