Czemu Toyota cieszy się w Polsce taką popularnością?

koło samochodu

Od wielu lat widać jak stale wzrasta popularność Toyoty na polskim rynku. Co istotne najchętniej wybierane są modele hybrydowe. Rankingi pokazują, że auta tej marki są bardzo chętnie wybierane przez konsumentów, a ich sprzedaż stale rośnie. Czy jednak wiemy, z czego wynika takie rosnące zainteresowanie? Dlaczego klienci chcą jeździć właśnie Toyotami i czemu sprawdzają się one na polskim rynku?

Co wpływa na popularność Toyoty?

Nie ulega wątpliwości, że ta japońska marka odnosi ogromne sukcesy w Europie, również w Polsce. Czy jednak wiemy czym jest to spowodowane? Jednym z powodów może być fakt, że nadal bardzo chętnie wybieramy modele kompaktowe, niżeli samochody miejskie, które w ostatnim czasie stały się znacznie droższe. Ponadto Toyota, a szczególnie Corolla jest też chętnie wybierana przez firmy, które doceniają m.in. fakt, że mają do wyboru trzy typy nadwozia, co w większości marek nie jest już dziś tak oczywiste. Ponadto klienci wskazują na estetyczną stylistykę, samochody są nowoczesne i stylowe, zwyczajnie podobają się konsumentom.

Zwróćmy również uwagę, że Toyota wyróżnia się na rynku jakością materiałów, gwarantuje przyjemność prowadzenia, a dodatkowo jest niezawodna – uchodzi za markę, której auta są trwałe i bardzo dobrej jakości. Dzięki tym wszystkim zaletom doskonale sprawdza się do przemieszczania się w mieście, ale i na dłuższych europejskich trasach, będzie nam w niej po prostu wygodnie.

Jakie modele Toyoty są najchętniej kupowane?

Prym w tej kategorii zdecydowanie wiedzie Corolla, jednak w Polsce równie chętnie wybierana jest Yaris. Z kolei europejskie rankingi wskazują na dużą i rosnącą popularność takich modeli jak RAV4 czy C-HR. Dokładny wybór zależy od naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych. Zdecydowanie najmniej zapłacimy za Yaris, jednak będzie ona również najmniejsza z opisywanych modeli. Duże zainteresowanie marką sprawia, że czas oczekiwania na nowy zamawiany samochód może się nieco wydłużać. Niekiedy konieczne będzie więc uzbrojenie się w odrobinę cierpliwości.

Wróć do bloga