Czym jest Kei Car i dlaczego warto go mieć?

ojciec z córką w samochodzie

Kei Cars to popularna klasa japońskich samochodów w Japonii. Europa, w tym Polska zachwyciła się nimi, z powodu licznych zalet. Możemy mieć tanie, małe auto, jeśli tylko chcemy. Eksploatacja tego pojazdu wbrew pozorom nie jest kosztowna.

Czym jest Kei Car?

Kei Car jest określane przez niektórych: japońskie pudełko na kółkach lub lekkie auto. Ten niewielki samochód jeździ od wielu lat po ulicach kraju kwitnącej wiśni. Co ciekawe, ta klasa pojazdów powstała po wojnie, można powiedzieć, że z biedy. Japończycy zamiast na rowerach i motocyklach mieli jeździć tego rodzaju samochodami. Sprawdził się ten pomysł japońskiej władzy, bo tanie auta zdobywały coraz większą popularność. Nic dziwnego, w końcu każdego obywatela było stać na zakup. Niższe podatki i ubezpieczenia jeszcze bardziej przekonały do zakupu. Wciąż cieszą się popularnością, pomimo upływu lat i to nie tylko w Azji, ale również w Europie, a nawet w Polsce. Importem aut z Japonii zajmuje się firma TokioCars, więc chcąc nabyć pojazd, wystarczy nawiązać kontakt.

Dlaczego warto mieć Kei Car?

Wiele osób spotkało się z tym określeniem, ale tak naprawdę, czym jest ten rodzaj samochodów. Kei Car są małymi autkami, zaliczanymi do małolitrażowych. Mają określone wymiary i pojemność silnika. Warto mieć tej klasy pojazd, ponieważ jest niedrogi i można go zaparkować w małej uliczce. Łatwiej się nim poruszać po zatłoczonych drogach. Przydatny jest do wyjazdu na wycieczkę z rodziną, do lasu na grzyby, na zakupy, do pracy, jednym słowem możemy nim jeździć praktycznie wszędzie. Mało pali, więc jest ekonomiczny, ponieważ normalna eksploatacja nie jest zbyt kosztowna. Manewry w korkach są łatwiejsze do wykonania. Dla osób, które uczą się dopiero jeździć, jest idealny. Nie spodziewajmy się jednak wysokiej klasy samochodu, Kei Car tak jak wszystko, przeszedł ewolucję. Pierwowzór nadal jest produkowany, ale koncerny motoryzacyjne udoskonaliły ten rodzaj pojazdów.

Wróć do bloga