Jakie modele samochodów były najpopularniejsze w Japonii w roku 2021?

samochód na dłoniach

Wśród miłośników motoryzacji, pojazdy japońskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – i to nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale także na całym świecie.

Topowe marki samochodów z Japonii

Japońscy producenci samochodów mają się czym pochwalić – to głównie dzięki nim Japonia wypracowała sobie pozycję lidera w branży motoryzacyjnej. Bez wątpienia są to jedne z najważniejszych marek na rynku: Toyota, Honda, Nissan, Mitsubishi oraz Subaru. Ich solidność, zaawansowanie technologiczne i wyniki sprzedaży nie tylko pozwoliły im zadomowić się na całym świecie, lecz także być konkurencyjnym względem takich potentatów jak Volkswagen czy General Motors.

Najpopularniejsze modele samochodów w Japonii w 2021 roku

W 2021 roku na rynku japońskim triumfowały zarówno samochody o napędzie klasycznym, jak i te z rodziny hybrydowej czy elektrycznego.

Przyjrzyjmy się bliżej zwycięzcom:

  • Toyota Yaris – najlepszy wynik sprzedaży zaowocowało tytułem Kompaktowego Samochodu Roku 2021. Przyczyniły się tu różne kombinacje napędu: benzynowy, hybrydowy czy nawet sportowy – GR Yaris.
  • Nissan Note – model ten zdobył uznanie przede wszystkim dzięki swojej funkcjonalności i ekonomiczności, zasilany odpowiednio dobieranym silnikiem hybrydowym e-POWER.
  • Toyota Corolla – ten kultowy samochód to synonim niezawodności i jakości japońskiej motoryzacji. Corolla z roku na rok utrzymuje się na wysokich pozycjach rankingu i pokazuje, że najważniejsze jest, by sprostać oczekiwaniom kierowców.

Dlaczego warto wybierać japońskie samochody?

Japońskie samochody kojarzone są z niezawodnością, trwałością oraz zaawansowanymi technologiami zastosowanymi zarówno w kwestii bezpieczeństwa jak i komfortu jazdy. 

Planując zakup auta z Japonii warto kierować się tymi właśnie atutami, którymi przodują modele marek takich jak Toyota, Nissan czy Honda.

Dodatkowo japońskie pojazdy cechuje korzystna relacja ceny do jakości, co przekłada się na wzrost ich popularności. Producenci z Kraju Kwitnącej Wiśni ciągle starają się dążyć do innowacji, co sprawia, że ich samochody dają przyjemność użytkowania zarówno dla kierowców poszukujących przystępnych cenowo kompaktowych modeli, jak i tych, którzy cenią wyższe standardy.

Wróć do bloga