Kiedy sprowadzenie auta z Japonii opłaca się najbardziej?

sprowadzenie auta z Japonii

Japonia jest krajem, w którym porządek i perfekcjonizm kierują wieloma dziedzinami życia. Warto zatem zastanowić się, czy sprowadzenie auta z kraju kwitnącej wiśni opłaca się, a jeśli tak – to kiedy można zaoszczędzić najwięcej?

Najpopularniejsze modele sprowadzane z Japonii

Sprowadzanie samochodów z Japonii ma swoje zalety, ponieważ często są to modele charakteryzujące się wysoką jakością wykonania oraz nieosiągalne na europejskim rynku. Najczęściej spotykanymi modelami są te produkcji Hondy, Toyoty czy Nissana. Chętnie wybierane są też sportowe egzemplarze, takie jak Mazda czy Mitsubishi. Oferta japońskiego rynku jest szeroka oraz różnorodna – można znaleźć tu zarówno rodzinne minivany, efektywne hybrydy, jak i luksusowe sedany. Wszystko to sprawia, że dla licznych klientów staje się to atrakcyjną alternatywą względem rynku unijnego.

Korzyści ze sprowadzania aut z Japonii

Przywożenie samochodów z Japonii ma wiele zalet. Przede wszystkim warto pamiętać, że japoński rynek motoryzacyjny charakteryzuje się niskim przebiegiem samochodów oraz wysoką dbałością o stan techniczny pojazdów. Wielu kierowców z Japonii dba o swoje auta tak, jakby były dziećmi – dbałość o serwisowe przeglądy czy częste mycie to standard. Dodatkowym atutem jest rygorystyczna polityka emisji spalin, sprawiająca, że prawie każdy samochód posiada świadectwo ekologiczne. Oczywiście jest to także kwestia prestiżu czy posiadania nietypowego modelu, który nie jest dostępny na europejskim rynku.

Najbardziej opłacalne okazje przy sprowadzaniu auta z Japonii

Warto zatem przeanalizować kiedy sprowadzenie auta z Japonii można uznać za najbardziej opłacalne. Okazja dobrej ceny czy znalezienie korzystnych warunków pośrednictwa może znacznie obniżyć koszt całej operacji i sprawić, że zakup będzie dużo bardziej opłacalny. Przede wszystkim warto postarać się wybrać model, który po sprowadzeniu uzyska korzystniejszy stosunek wartości do ceny rynkowej. Szczególnie atrakcyjne są te samochody, które na polskim rynku są rzadkie lub egzemplarze utrzymane w znakomitym stanie technicznym. Dobre rozwiązanie to także wybór hybrydy, szczególnie gdy emitują one niską ilość spalin.

Wróć do bloga